середа, 30 листопада 2016 р.

Готуємось до ЗНО. Легкі та складні завдання проаналізував та оприлюднив Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
Український центр оцінювання якості освіти пропонує ознайомитися з добіркою завдань ЗНО з усіх предметів, які виявилися легкими та складними для учасників тестування у 2016 році. Матеріал, що підготували фахівці Харківського регіонального центру, стане у пригоді особам, які хочуть якнайкраще підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році.
http://pedpresa.ua/173984-gotuyemos-do-zno-legki-ta-skladni-zavdannya-proanalizuvav-ta-oprylyudnyv-harkivskyj-regionalnyj-tsentr-otsinyuvannya-yakosti-osvity.html
30 листопада 2016 року учні  школи взяли активну участь у міжнародній грі зі світової літератури “Соняшник» (27 учнів).
Прикро, але деякі завдання не відповідають оновленій  Програмі "Зарубіжна література 5-11 класи"

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

"Профілактика ВІЛ\СНІДу  у молодіжному середовищі та роль батьків у зміцненні та збереженні здоров`я дітей" (25.11.2016 року)





http://rmn.sm.gov.ua/index.php/uk/8-novini/5341-profilaktika-vil-snidu-u-molodizhnomu-seredovishchi-ta-rol-batkiv-u-zmitsnenni-ta-zberezhenni-zdorov-ya-ditej

Презентувала  інтерактивні форми роботи із дітьми  керівник наркопоста Ведмежівської ЗОШ I-III ступенів Шевченко С.М. (презентація)

    Людина приходить у цей світ не тільки для свого комфортного існування та особистого щастя. Його розум, досвід, все його життя необхідні його дітям, суспільству, майбутнім поколінням. Гідне існування людини на землі допомагає зберегти здоров'я, духовне і фізичне, яке є головним надбанням людини. І це є справою не тільки особистою, а й суспільною.Є така притча. 
n «Мандрівник, що йде уздовж ріки, почув відчайдушні дитячі крики. Підбігши до берега, він побачив у річці потопаючих дітей і кинувся їх рятувати. Помітивши людину, яка проходила поруч, він став кликати її на допомогу. Вони разом стали  допомагати тим, хто ще утримувався на плаву. Побачивши третього подорожнього, вони покликали на допомогу. Але він, не звертаючи уваги на заклики, прискорив ходу ...«Хіба тобі байдужа доля дітей» - запитали рятувальники. Третій подорожній їм відповів: «Я бачу, що ви вдвох поки справляєтеся. Я добіжу до повороту, дізнаюся, чому діти потрапляють в річку, і постараюся цьому запобігти ». Ця притча ілюструє можливі підходи до вирішення проблеми тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Можна рятувати «потопаючих» дітей, будуючи лікарні та реабілітаційні центри. Займатися цим повинні і займаються професіонали. Завдання педагогів і батьків - «добігти до повороту річки і не дати дітям впасти в воду», тобто займатися своєю справою - профілактикою.Ця притча ілюструє можливі підходи до вирішення проблеми тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Можна рятувати «потопаючих» дітей, будуючи лікарні та реабілітаційні центри. Займатися цим повинні і займаються професіонали. Завдання педагогів і батьків - «добігти до повороту річки і не дати дітям впасти в воду», тобто займатися своєю справою - профілактикою....

 26 листопада Всеукраїнська акції «Засвіти свічу пам’яті»



ІНФОРМАЦІЯ
про заходи, проведені у Ведмежівській ЗОШ І – ІІІ ступенів,
до Дня пам’яті жертв голодоморів



№ з/п
Назва заходу
Дата проведення
Кількість учасників
Відповідальний





1
Загальношкільна лінійка «Голодом убивали нашу свободу»
25.11
47
2
Виставка літератури «Жнива скорботи.»
14. – 25.11
47
бібліотекар
3
Урок пам’яті «Голодомор – геноцид українського народу» (7 – 11 кл.)
24.11
20
вчитель історії
4
Перегляд та обговорення художнього фільму «Голод 33»
25.11
11
вчитель історії
5
Участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічу пам’яті»
26.11
47
класні керівники
7
Виховні години, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів
Протягом тижня
47
класні керівники

четвер, 24 листопада 2016 р.

     24 листопада 2016 року учні 3-11 класів  взяли участь у 
конкурсі з англійської мови «Гринвіч-2016».

        О 8-30 год  учитель англійської мови 
Матвієнко Тетяна Станіславівна відкрила 
конверт із завданнями й ознайомила учнів з правилами
 проведення  конкурсу.


      

середа, 23 листопада 2016 р.

Сьогодні в Данії працюють шість українських шкіл, але ця — особлива. Взяти до уваги хоч би те, що тут навчаються навіть однорічні малюки, на уроках старші діти вивчають евретику і креатив. А ще школа “Ластівка-Ікаст” — єдина, де урок проводить через скайп вчителька, яка живе в Україні.
Докладніше про навчання в школі СВІТUA розповідає Інна Ганношина, адміністратор школи, член правління організації “Ластівка-Ікаст”. “Ми працюємо вже майже 2 роки.  Недільну школу “Ластівка-Ікаст” створили за ініціативою Анни Іванової за підтримки української організації в Данії “Ластівка”. На постійній основі в нас навчаються 30 дітей віком від 1 до 10 років. Діти вивчають українську мову, креатив, малювання, евретику (цікаву математику), також є розвиваючі заняття для малюків (1-3 роки), де основна увага приділяється розвитку мовлення, пам’яті, уваги та моторики у дітей”. 
Як розповідає пані Інна, головне завдання школи  – не лише надати шкільні знання дітям, а й передати мову та культуру України. Тому в школі проводять  патріотично-виховні заходи, що розкривають українську культуру.
Ластівка-Ікаст” серед інших подібних українських шкіл у Данії відрізняється тим, що ми єдина школа, урок у якій проводить через скайп вчителька, котра фізично є в Україні, –розповідає Інна. – Це вчителька математики з Житомира — Тетяна Василівна Кучинська. У нас вона викладає евретику (цікаву математику). Заняття відбуваються онлайн і зазвичай або сам-на-сам із вчителем, або кожен індивідуально підключається до конференц-зв’язку. Крім того, онлайн-навчання розраховане на дорослих. У нашому ж випадку діти мають можливість працювати в групі як у звичайному класі. І лише вчитель — онлайн.  Здається, такий метод не дуже дієвий, бо діти ще не досить дорослі (8-10 років). І зазвичай відволікаються на щось інше, коли ніхто не дивиться. Але практика показує, що діти, навпаки, більш сконцентровані і значно зацікавлені, бо урок нестандартний. Більше того, діти відчувають більшу відповідальність за свої дії в класі і намагаються не пропустити інформацію, яку отримують через скайп.
Також пані Інна зазначила, що більшість вчителів мають українську педагогічну освіту, але не всі мають практику. “У звичайному житті вони не є викладачами, але приходять до школи на волонтерських основах, щоб передати дітям мову та культуру України“, – розповідає вона.  “Школу фінансують лише батьки, хоча є і деяка підтримка зі сторони Данії. Приміром, безкоштовне приміщення та невеличкі гранти. На жаль, жодної підтримки від української держави ми не отримуємо. Батьки забезпечують все необхідне: книжки, канцтовари, приладдя для креативу, обіди.  Проблема ще в тому, що більшість українських підручників не підходять для наших дво-, тримовних дітей. Бо ці підручники є надто складними для них. Але зазвичай підручники замовляємо в Україні“.
Джерело: СВІТ UA
0 927
Лише за останній рік завдяки опорним школам 332 дитини, які сиділи ізольовано і здобували індивідуальне навчання, тепер їздять до школи та нормально навчаються, про це розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті семінару «Управління освітою та якість освіти в сільській місцевості».
Вона наголосила, що за цей рік розпочали свою діяльність 137 шкіл і 360 їхніх філій. Наразі по всій країні  довозиться понад 10,4 тис. учнів.
Незалежно від місця проживання між дітьми розподілені таланти і вміння, працелюбність – потенціал для успіху. Саме тому дивитися на статистику ЗНО, що показує драматичне відставання оцінок дітей із сільської місцевості від результатів дітей з міста, дуже болюче. Адже вона показує не здібності учнів, а нерівний доступ до якісної середньої освіти в нашій країні, і опорні школи мають це виправити” , – зазначила Лілія Гриневич.
Уряд, в свою чергу, в освітню субвенцію на наступний рік заклав 200 млн – на автобуси для опорних шкіл, 300 млн – на кабінети для вивчення природничих наук, а також окремо 300 млн для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад.
Опорна школа в сільській місцевості має стати ядром громади та забезпечити якісну освіту для всіх українських дітей. Пам’ятайте, ми з вами – в одній команді. Міністерство освіти і науки надзвичайно зацікавлене, щоб ви відчували наше плече, адже ваш успіх – це наш успіх. Ви сьогодні демонструєте всій Україні, що процес створення опорних шкіл окуповується новими високими результатами та успішністю наших дітей”, – наголосила міністр освіти і науки України.
0 90
Сьогодні, 23 листопада 2016 року, оприлюднено проміжний звіт за результатами опитування в рамках спільної ініціативи руху EdCamp в Україні та Міністерства освіти і науки України з дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і папери: як досягти балансу в школі?».
«Водночас скасувати весь документообіг, як пропонують деякі учасники опитування, ми, звісно, не зможемо.  Але це дослідження показало нам пріоритети в напрямі дебюрократизації системи загальної середньої освіти, над якими ми працюватимемо найближчим часом», – пообіцяла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
На момент закінчення в опитуванні взяло участь 6 399 учителів і 2 282 адміністратори освіти. І ось 5 цікавих фактів із проміжного звіту:
  • скорочений робочий день учителя «півдня і дома» виявився міфом. Згідно з опитуванням, учителі в середньому працюють 66 годин на тиждень (із яких на ведення документації йде 7), а адміністрація – 76 (із них на «папери» витрачається 12 годин);
  • кількість справ, яку в середньому налічує номенклатура сучасної української школи – 72. І, на думку опитаних, майже половина з них – 34 – є зайвими;
  • 70 % опитаних педагогів підтримали скасування без додаткового доопрацювання «Обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»; 62 % осіб з адміністрацій підтримали таку ж процедуру з «Планами та звітами з проведення виховних та предметних заходів»;
  • освітянам, віком від 50 років, притаманна більша віра у силу владної вертикалі, молоді ж освітяни значно більше вірять у місцеві, обласні органи влади та шкільні адміністрації як у реальних агентів змін із розвантаження;
  • для друку всієї необхідної документації в школах України за рік витрачається понад 60 мільйонів гривень.
За словами натхненника  руху EdCamp в Україні, голови підкомітету загальносередньої освіти Громадської ради МОН Олександра Елькіна, це дослідження мало на  меті знайти відповіді на три ключові запитання:
  • які саме папери найбільше заважають педагогу й адміністратору школи?
  • як змінити ситуацію?
  • від кого залежатимуть зміни?
«Наступний крок – це напрацювання конкретних пропозицій. Значна частина рішень щодо звітної документації приймається на місцевих рівнях, і не все залежить у цьому плані від МОН. Тож  варто супроводжувати імплементацію напрацювань робочої групи у пілотних регіонах, щоб потім масштабувати досвід на всю Україну. Вже є попередні домовленості щодо пілотування з Департаментами освіти Харківської і Львівської областей», – наголосив він.
Які рішення пропонують педагоги та адміністратори освіти щодо кожного конкретного документа? На що педагоги хочуть витрачати вільний час? Скільки ж дерев треба, щоб забезпечити документообіг у всіх школах України?
Знайти відповіді на ці та інші запитання, дізнатися більше про результати опитування «Діти і папери» можна у проміжному звіті.
Узяти участь у публічному обговоренні результатів опитування можна до 1 грудня 2016 року на Онлайн-толоці EdCamp Ukraine.
Інформація МОНУ
23 листопада у Роменській районній державній адміністрації відбулася нарада директорів загальноосвітніх навчальних закладів району
У роботі наради взяли участь перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М., голова Роменської районної ради Переваруха В. Я., нараду провела начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Шкурат Л.П.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Шкурат Л.П. зосередила увагу керівників освітніх закладів на окремих аспектах формування проекту бюджету по галузі освіта на 2017 рік, питаннях щодо стану виконавської дисципліни, окреслила перспективи створення опорної школи на теренах Роменського району.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

21 листопада День Гідності і Свободи

ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ

Учнівські та педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів Роменського району відзначили День Гідності та Свободи, як символ боротьби та перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу
Усі загальноосвітні навчальні заклади провели акцію «Запалимо свічки за єдину Україну», зустрічі школярів з учасниками Євромайдану, бійцями – учасниками АТО. У Перехрестівській, Андріяшівській, Глинській ЗОШ І-ІІІ ст., Хоминцівській ЗОШ І-ІІ ст. представниками учнівських та педагогічних колективів, батьківської громадськості покладено квіти до меморіальних дошок загиблим на Сході країни.
Загальношкільні тематичні лінійки «Зима, що нас змінила», «Україна. Шлях до Гідності та Свободи» пройшли у Ведмежівській ЗОШ І-ІІІ ст., Василівській, Овлашівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Андріївському, Дібрівському, Хмелівському НВК.

http://rmn.sm.gov.ua/index.php/uk/8-novini/5318-vilni-tvoryat-majbutne


пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

ІНФОРМАЦІЯ
про заходи, проведені у Ведмежівській ЗОШ І – ІІІ ступенів,
присвячені 40 річниці створення Української Гельсінської спілки




№ з/п
Назва заходу
Дата проведення
Кількість учасників
Відповідальний





1
Виставка літератури на правову тематику
14. – 18.11
47
бібліотекар
2
21.11
47
вчитель історії
3
Виховні години, присвячені вшануванню пам’яті українських правозахисників
14. – 18.11
11
класні керівники 10 – 11 класів
«Скажені» батьки – головний біль і стихійне лихо для будь-якого вчителя
Ні, у них не тече слина, немає страху води та інших клінічних проявів сказу. Вони не кидаються на викладачів і не кусають їх. (Можливо, прецеденти і були, але нам про це невідомо). Вони просто отруюють життя – насамперед учителям, нерідко – іншим батькам, а подекуди – й власним дітям.
«Скажені» батьки існують у будь-які часи та в будь-якому класі. Це явище невмируще. Уникнути його неможливо, ігнорувати – небезпечно, боротися – марно. Вони були, є і будуть. З ними просто треба змиритися – як із фінансовою кризою, кепською погодою чи недосконалістю цього світу.
Вони відрізняються від інших навіть візуально. Є щось таке в їхніх очах… Якийсь нездоровий вогник… або ледь вловима тінь – залежно від типу «оскаженіння». Досвідченому вчителеві розпізнати таких батьків неважко – навіть на першій зустрічі ще до того, як вони відкриють рота і розпочнуть монолог.
А ось недосвідчені, поставши перед таким явищем, іноді самі божеволіють від тієї кількості «откритій чудних», що їм готує перше класне керівництво. Спираючись на власні споcтереження і розповіді самих педагогів, спробуємо визначити десять найпоширеніших типів «скажених» чи то «божевільних» батьків.
Ця класифікація є суто суб’єктивною і не претендує на істину в останній інстанції.
«Перфекціоністи»
По-іншому їх можна назвати «батьками вундеркіндів». Вони або щиро вважають своїх дітей геніальними, або намагаються їх такими зробити. Не зупиняючись ні перед чим. Їхня дитина має бути найкращою, найпершою та найуспішнішою. Вони справді докладають до цього нелюдських зусиль, займаються самі, наймають репетиторів, щоразу  більше навантажуючи ту нещасну дитину.
Якщо в 2-му класі, скажімо, факультативно викладають китайську мову, основи вищої математики та філософію буддизму – дитина все це обов’язково відвідуватиме, не маючи часу на елементарний відпочинок.
Водночас будь-який неуспіх свого чада такі батьки сприймають як особисту драму і звинувачують у цьому… правильно, вчителя. Це він прискіпується до дитини або некоректно формулює завдання.
Розмовляти з такими батьками треба лише мовою фактів, пояснюючи, за якими критеріями виставляються оцінки.
«Самоусуванці»
Це батьки, які, віддавши дитину до школи, «вмивають руки». Тобто самоусуваються від будь-якого виховного процесу, щиро вважаючи, що їхня функція полягає лише в тому, щоб нагодувати і вдягти нащадка. Решту має робити школа.
Цю позицію ще можна так-сяк зрозуміти, коли батьки справді зранку до вечора працюють і бачать дитину лише сплячою. Хоча в такому разі нормальні люди, як правило, вдаються або до допомоги бабусь-дідусів, або наймають гувернантку.
Але частіше буває так, що батьки не надто обтяжені роботою і просто не хочуть заморочуватися, бо дуже зайняті собою. Перекладаючи свої обов’язки і відповідальність на школу, вони, втім, дуже обурюються, коли школа з цією почесною місією не справляється.
Такі перевихованню не підлягають, бо абсолютно впевнені у своїй правоті.
«Прохачі»
Іншими словами, «квочки». У м’якій формі вимагають від учителя особливої уваги до своєї дитини, таким чином ставлячи його у скрутне становище. З одного боку, вчителеві незручно відмовити таким батькам. З іншого – він фізично не може бути нянькою для однієї дитини: дивитися, щоб вона поїла, щоб перебувала в гарному настрої, щоб її ніхто, не дай Боже, не образив – словом, витирати шмарклі.
Не треба ще й забувати, що коли вчитель надто виділяє одного учня, на нього одразу вішається бирка любимчика – з відповідним ставленням однокласників. Тобто якщо викладач іде на поводу в батьків і намагається створити для «ніжної квіточки» тепличні умови, діти в такі ігри не гратимуть.
У результаті на школяра обрушується лавина негативу від однокласників, а винним залишається, певна річ, учитель.
«Терористи»
На відміну від «прохачів», «терористи» відкрито пресингують учителів і постійно «виховують» їх, звинувачуючи в поганому ставленні до своєї дитини: «ви підвищили голос, ви занизили оцінку, ви взагалі кепсько ставитесь до дитини». Вони постійно чимось невдоволені й за кожної нагоди це невдоволення озвучують.
Після такого терору тепле ставлення до дитини – річ проблематична. Тож, коли вона закінчує школу, весь педколектив зітхає з полегшенням. Якщо розглядати «терористів» із погляду психології, то тут є величезна потреба привернення уваги до власної персони. Як правило, до дитини це не має жодного стосунку. Основне – щоб прозвучало їхнє неповторне «я».
Дитина в такій ситуації засіб, за допомогою якого батьки демонструють усьому світові свою зіркову унікальність.
«Скандалісти»
Вони до школи ходять нечасто, але вчителям надовго вистачає цих візитів. Це той випадок, про який кажуть: раз, та гаразд. Як правило, це неврівноважені люди, які відвідують школу лишень для того, щоб захистити крихітку від лихого вчителя, на якого вона вдома наскаржилась.
У кращому разі, вони просто влаштовують грандіозний скандал, у гіршому – обкладають брудною лайкою, в найгіршому (дякувати Богові, це буває рідко) – можуть навіть вдатися до побиття.
Але, хоч це і дивно, саме з такими надто емоційними батьками найлегше порозумітися. Для цього лише треба дати їм випустити пару, а потім украй доброзичливо і спокійно розповісти, як було насправді.
І брутальне «дитя природи», яке щойно грюкало кулаком по столу, через півгодини щиро проситиме вибачення за себе і непутящого нащадка, який, виявляється, ввів в оману надто довірливих батьків.
«Насильники»
Не лякайтеся, назва, звісно, умовна. Йдеться про насильницькі методи виховання. Полягають вони у тому, що, дізнавшись про будь-яку провину учня (двійка, бійка, неуважність на уроках, бешкетування на перервах), батьки з виховною метою б’ють дитину смертним боєм.
Знаючи про такі особливості виховання в окремо взятій сім’ї, вчитель намагається, як може, захистити дитину – приховуючи від батьків небезпечну правду.
«Коли, забираючи сина зі школи, батько бачив сліди якоїсь провини, – пише в листі вчителька молодших класів, – він залізним голосом говорив: «Вдома ти будеш покараний». У мене було таке відчуття, що битимуть мене.
Оскільки спроби говорити про неприпустимість такого методу провалились, вчителям залишається лише прикривати дитину брехнею. На запитання про успіхи і поведінку незмінно бадьоро відповідати, що «все добре, проблем немає».
«Садомазохісти»
Є серед батьків і такі. Вони свідомо принижують своїх дітей, розповідаючи всім навколо, які вони погані й бездарні. Чи то справді недооцінюючи їх, чи то, піддаючись власному комплексу неповноцінності (можливо, їх теж у дитинстві недолюбили).
Хто його знає, які там бігають таргани, але дресируванню вони не піддаються. Тобто будь-які намагання вчителя пояснити, що дитина не гірша за інших і зовсім не заслуговує на таке ставлення, зазнають фіаско.
Кілька років тому в одній із київських шкіл стався кричущий випадок: дівчинка на “відмінно” вчилася, брала участь в олімпіадах, але була звільнена від фізкультури. Коли перед випуском складався список медалістів, школі знадобилася довідка від лікарів про стан її здоров’я. Мама сказала: «Я принципово не буду цим займатися, бо моя донька не достойна медалі».
Тоді класний керівник узяв на себе оформлення всіх медичних документів. А дивакувата матуся навіть на випускний дитину не пустила.
«Найрозумніші»
Їх завжди щось не влаштовує. Шкільна програма, якість навчання, конкретний учитель. Вони постійно шукають негатив у викладачах, а, знайшовши, порушують питання на батьківських зборах щодо заміни якогось учителя на іншого. Дістають цією темою класного керівника, шукають підтримки в інших батьків.
Як правило, йдеться про вчителів-предметників, які раптом поставили дитині не ту оцінку, на яку, на думку батьків, вона заслуговує. Причому на кожних зборах об’єкт невдоволення – новий. Це у них щось на зразок спорту.
А ще такі батьки мають звичку робити зауваження педагогам (особливо – класним керівникам) і всіляко повчати їх. Іншими словами, вчити викладачів азів їхньої професії: як треба виховувати дітей, як завоювати у них авторитет тощо. І не задумуються над тим, що це, м’яко кажучи, некоректно.
«Активісти»
Це їх обирають до батьківських комітетів. Це вони є ініціаторами теплої підлоги, підвісної стелі з прихованим світлом і нових меблів із карельської берези. Це вони збирають на всі ці недоречності гроші і чатують на неплатників біля під’їздів. Це вони, постійно фонтануючи ідеями, влаштовують екскурсії чи культпоходи майже щовихідні. І, нарешті, це вони, на біду всіх «вундеркіндів», приводять до школи викладача китайської мови та філософії буддизму.
Здавалося б, тільки мріяти про таких батьків у класі? Але справа в тім, що їх забагато. Не за кількістю, звісно, а в сенсі заповнення собою вільного простору. Вони надто втомлюють або й просто набридають, як іншим батькам, яким нема спокою (в тому числі – фінансового) через таку надлишкову активність, так і вчителю, якому можуть зателефонувати о сьомій ранку в суботу, аби поділитися щойно народженим креативом стосовно оформлення класу чи проведення чергового свята.
«Стукачі»
Одна з найнеприємніших категорій неординарних батьків. Якщо в класі виникає якась проблема або конфліктна ситуація (побилися діти, зник у когось мобільний телефон, неналежно, на їхній погляд, працює батьківський комітет, не так поводиться вчитель) – замість спробувати владнати конфлікт на місці, «стукачі» одразу звертаються до «інстанцій». У кращому разі до дирекції, у гіршому – до райвно.
Якщо ж, не дай Боже, в них виникне підозра, що зібрані у фонд школи гроші витрачені не за призначенням, – до правоохоронних органів прийде наклеп із детальним викладенням цих підозр.
Можна лише поспівчувати викладачам, у чиєму класі є такі батьки. Бо проблеми з перевірками і прискіпливою увагою начальства переслідують їх повсякчас. Медицина тут, як кажуть, безсила. Якщо інші поведінкові патології батьків можна пояснити психологічними комплексами чи психічними проблемами, то в цьому разі маємо справу з, м’яко кажучи, непорядністю. А це не лікується.
 Наталія Кулик, журналіст
http://pedpresa.ua/skazheni-batky-golovnyj-bil-i-styhijne-lyho-dlya-bud-yakogo-vchytelya
Зарплата вчителям у 2017 році збільшиться не на 30, а на 50 % – Лілія Гриневич
Про це заявила міністр освіти і науки України на парламентських слуханнях “Про стан та проблеми фінансування освіти і науки України”.
Обсяг субвенції на зарплату педпрацівників становитиме понад 52 млрд грн,  що  на 10,2  млрд грн більше, ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд Верховної Ради України до першого читання. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час доповіді на парламентських слуханнях “Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні” сьогодні, 16 листопада 2016 року.
Таким чином зарплата вчителям у 2017 році в середньому збільшиться на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше.
“Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, що заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості”, – наголосила Лілія Гриневич.
http://pedpresa.ua/172926-zarplata-vchytelyam-u-2017-rotsi-zbilshytsya-ne-na-30-a-na-50-liliya-grynevych.html