пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Пере­мігши в націо­наль­ному етапі між­на­ро­дного кон­курсу науково-технічної твор­чо­сті шко­ля­рів Intel ISEF 2015, деся­ти­кла­сник із Оле­ксан­дрії (Кіро­во­град­ська область) Самуїл Кру­гляк отри­мав право взяти участь в Олім­пі­аді геніїв, що від­бу­ва­лася в місті Освего, штат Нью-Йорк США з 14 по 19 червня. Такою наго­дою поба­чити світ і себе пока­зати Самуїл ско­ри­стався сповна і заво­ю­вав бронзу серед двох тисяч юних вина­хі­дни­ків з усього світу.
Про­ект Саму­їла Кру­гляка має назву «Отри­ма­ння еле­ктро­енер­гії з атмо­сфери». Юний вина­хі­дник про­по­нує добу­вати еле­ктро­енер­гію з пові­тря, точніше, з атмо­сфери за допо­мо­гою шту­чної іоні­зо­ва­ної хмари за раху­нок силь­ного еле­ктри­чного поля, яке випро­мі­ню­ва­ти­ме­ться іоні­зу­ю­чою вежею. За під­ра­хун­ками, один кіло­ват такої еле­ктро­енер­гії буде кошту­вати три копійки. За сло­вами юнака, цей вина­хід він поба­чив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки зав­дяки викла­да­чам з Малої ака­де­мії наук Сві­тлані Піско­вій та Сер­гію Камін­ському цей про­ект вда­лося вті­лити в життя.
«Робота Саму­їла — це нове слово в енер­ге­тиці. От тільки шкода, що про хло­пчика в Укра­їні дізна­лися лише тоді, коли він пере­міг у Нью-Йорку. До цього ми звер­та­лися за під­трим­кою до нашої місце­вої влади, до обла­сної, тру­били по всій Укра­їні про цей вина­хід, який може зеко­но­мити витрати та виро­бни­цтво еле­ктро­енер­гії, але ніхто на нас не звер­тав уваги. У Саму­їла була чудова ідея, а зро­бити уста­новку допо­мо­гли нау­кові кон­суль­танти. Ми залу­чили велику кіль­кість фахів­ців, напри­клад, лабо­ра­то­рія МАН у Києві надала базу для екс­пе­ри­мен­тів. Міні-модель уста­новки, зібрана в київ­ській лабо­ра­то­рії, вже пра­цює і пока­зує резуль­тати», — роз­по­віла нау­ко­вий керів­ник секцій науково-технічної твор­чо­сті та вина­хі­дни­цтва і еко­ло­гі­чно без­пе­чних техно­ло­гій МАНУМ Сві­тлана Піскова. За її сло­вами, вина­хід Саму­їла перед­ба­чає видо­бу­ва­ння не лише еле­ктро­енер­гії, а й води. «Така уста­новка коштує копійки, але кори­сті від неї — на міль­йони. Уявіть собі: в разі її запу­ску ми б могли забез­пе­чити Кіро­во­град­ську область еле­ктро­енер­гією на 82%. От тільки нікому це не потрі­бно…» — додає Сві­тлана Вікто­рівна.
Дру­гий етап про­е­кту пла­ну­ють реа­лі­зу­вати в Оле­ксан­дрії, де під гене­ру­ючу вежу може бути вико­ри­стана труба поки­ну­тої ТЕЦ-1–2, проте на це потрі­бні зна­чні кошти спон­со­рів.

Крім диплому, Самуїл Кру­гляк отри­мав можли­вість без­ко­штов­ного навча­ння в одному з вишів США та щомі­ся­чну сти­пен­дію близько 700 дола­рів. Мама Саму­їла каже, що навча­ння за кор­до­ном — це мрія її сина. Разом із чоло­ві­ком вони вихо­ву­ють трьох синів, двоє молод­ших поки що не вияв­ля­ють ціка­вість до фізики, а от Самуїл з дитин­ства любив екс­пе­ри­менти. «Він дуже ціле­спря­мо­ва­ний хло­пчик. Коли ми на сімей­ній раді вирі­шили виді­лити кошти на поїздку до Аме­рики (із Саму­ї­лом до США поїхав тато), то ска­зали його нау­ко­вим керів­ни­кам: якщо він про­грає, то це буде його про­граш, а не ваш, але він пови­нен спро­бу­вати свої сили. Він спро­бу­вав — і ми щасливі, що дали йому такий шанс», — роз­по­віла Інна Кру­гляк.

четвер, 23 лютого 2017 р.

Cьогодні у Ведмежівській  ЗОШ 

 ласували млинцями хороводи водили та опудало  Зими палили!


          Святковий четвер називається "разгуляй". За традицією, у цей день люди допомагають сонцю прогнати зиму. Сьогодні  не можна шити та прясти. Усіма сім'ями, у якості активних і пасивних учасників святкування, виходили на різні змагання, «бої», кінські перегони, різні катання по вулицях тощо.
      І ми в школі  не пропустли  можливість влаштувати гуляння. Дитячий сміх,  розповіді про традиції свята, змагання, ігри, розваги, і звичайно ж, смачні млинці  , якими могли себе потішити всі учасники свята .  Завершилося свято спалюванням опудала Зими, а разом із ним - символічним прощанням зі старим роком, що зжив себе, і звільненням місця для прийдешньої весни і оновлення. Усі присутні отримали велику насолоду від веселого, галасливого і радісного народного свята – Масляної, адже так приємно дарувати і отримувати гарні емоції та хороший настрій.
Вражень лишилось щонайменше на цілий рік.

         Шануйте і підтримуйте гарні традиції.
Запрошуємо переглянути фотоальбом.


Останній день Масляної - "прощена неділя",коли прийнято просити пробачення у рідних і знайомих за образи. Щиро сподіваюсь на те,  що на Україну в найближчому майбутньому чекає мир, а кожному з нас у Великий Піст варто згадати основні Заповіді Божі і допомагати один одному. Будьте здорові,  многая, многая, многая літа!


середа, 22 лютого 2017 р.

Видаництво «Ранок» презентує освітню програму «ЯКлас»!

      3 березня, на I Міжнародному освітньому форумі, у Premier Palace Hotel Kharkiv (м. Харків, пр. Незалежності, 2) відбудеться майстер-клас «ЯКлас — ефективний інструмент для прискореного навчання» проведе представник видавництва «Ранок» Юлія Куриленко.
      ЯКлаcUA — дійсно ефективний допоміжний інструмент для шкільної освіти. Цей портал допомагає вчителю проводити перевірні, тестові та контрольні роботи, діагностику знань учнів, а також заняття в комп’ютерному класі. Для учня це база електронних робочих зошитів і нескінченний тренажер за шкільною програмою. Динамічні рейтинги лідерів класу і шкіл додають до навчання елементи гри, які стимулюють і школярів, і вчителів.
      Ось що пише про результати навчання своїх дітей вчителька сільської школи з села Борочиче:
«Хочу подякувати за дуже хорошу роботу, за дуже потрібну роботу. У нас учні виконують завдання дома, інформатику на уроках. Їм дуже цікаво. Вони агітують один одного, щоб школа набрала найбільше балів. І все це при тому, що у нас сільська школа у якій навчається всього 188 учнів (разом із молодшими класами) і не у кожного є інтернет, та ї той не самий кращий. Хто виконує завдання з мобільного, хто з планшета, ну і в кращому випадку з комп'ютера чи ноутбука. Учні із "танчиків" перейшли на ваш сайт. Питаються чи правильно виконали, коли у них щось не виходить. Звичайно помилка трапляється у них, а буває і у завданні».
        В основі ресурсу лежить технологія генерації величезної кількості варіантів для кожного завдання Genexis — таким чином проблему списування вирішено раз і назавжди. ЯКлас UA розвиває навички роботи з інформаційними технологіями як у вчителя, так і у школяра, та дозволяє їм спілкуватись однією мовою. Доступ до розширеного функціоналу ЯКлас UA дозволяє викладачеві автоматизувати процес підготовки та перевірки завдань, запровадити індивідуальні траєкторії навчання, реалізувати ефективний моніторинг успішності та швидко створювати звіти. Проект уже став міжнародним — за його допомогою навчаються тисячі дітей в Україні та Європі.
http://www.yaklas.com.ua/
https://www.youtube.com/watch?v=C7vyp5zN0xU&feature=youtu.be



Українські студенти запустили “Білих ведмедів”проти “Синіх китів”

Студенти другого курсу юридичного факультету Придністровського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка Сергій Іордатій і Павло Доніка запустили у соцмережі ВКонтакте інтернет-гру “Білий ведмідь”, що є повною протилежністю суїцидальній грі “Синій кит”. 
У цій грі учасникам треба виконати 50 завдань, серед яких: прибрати оселю, витерти пилюку, сфотографувати щоденник із високою оцінкою тощо.
Якщо дітям подобається виконувати завдання в реальному житті у формі гри, то чому б не надати їм таку можливість? До того ж завдання у нас, безумовно, кращі, ніж у кита, хоча часом і складніші“, – прокоментував гру Сергій Іордатій.
Організатори переконані, що після завершення усіх випробувань стосунки гравців із батьками значно покращаться.

Минулі  вихідні показали, що «групи смерті» – не фейк: батьки, пильнуйте активність   дітей у соцмережах

За інформацією правоохоронних органів, близько 13 тисяч дітей в Україні середнього та старшого шкільного віку зареєструвалися в певних соціальних групах, які підштовхують їх до суїцидальних вчинків.
У Києві з кінця січня минулого року в закладах освіти із залученням професійних психологів проводяться профілактичні бесіди – як із дітьми, так і з  батьками. Про це під час щотижневого брифінгу повідомив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко.
«Як відомо, до України дійшли певні соціальні групи, які підштовхують дітей до суїцидальних намірів. Ми зіткнулися з добре підготовленою організацією, з оперативною зміною серверів, а також із серверами, які розміщені за межами України», – зазначив керівник апарату КМДА.
Сьогодні департамент Кіберполіції Національної поліції України працює в Києві в тісній співпраці з міськими службами. Фахівці проінструктовані та готові надати будь-яку допомогу у вирішенні таких проблем, проте ані поліція, ані школа не можуть замінити дітям батьків: раннє виявлення подібних ситуацій залежить виключно від них.
«Хочу звернути вашу увагу на цю проблему насамперед як батько. Я дуже прошу батьків сьогодні проявити особливу пильність і за будь-якої підозри щодо участі дітей у подібних групах проводити з ними профілактичні бесіди вдома, а також звертатися до фахівців психологічних і соціальних служб, медиків і педагогів. На жаль, минулі вихідні показали, що це не марна загроза, проте ми переконані в тому, що є можливість запобігти будь-якій критичній ситуації при оперативному реагуванні та роботі на випередження», – наголосив Володимир Бондаренко.

Довідково. У разі виявлення «груп смерті» Департамент Кіберполіції Національної поліції України просить повідомляти в Кіберполіцію (цілодобово), за телефоном гарячої лінії (044) 374 37 21 (із 08:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соціальної мережі, в якій була виявлена група.


До уваги учасників команди школи "Ведмежата"
Розпочато першість України з усного рахунку Прангліміне-2017

       Оргкомітет  школи  проводить тренування для учасників команди з  21.02.2017 по 23.02.2017 року.
Для проведення Першого (групового) етапу виділяється 4 змагальних тури
1 тур Статичний триатлон 1
2 тур Статичний триатлон 2
3 тур Улюблений триатлон
4 тур Статичний триатлон 1

     Пароль для входу на майданчик надсилається капітаном  команди  Семич С.С.









вівторок, 21 лютого 2017 р.

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства. Адже мова – душа народу: нема мови – нема народу.
Велику увагу було приділено Міжнародному дню рідної мови у Ведмежівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів . Учні   активно долучилися до написання диктанту «Україна- наша земля, наша Батьківщина». День розпочався оглядом дитячих малюнків «Мово моя рідна…». Для учнів 1-4 класів проведено виховну годину «Диво калинове». Цікаво пройшов «Турнір юних філологів»  серед учнів 8-11 класів , 5-7 класи виготовили колаж «Розвивайся й далі , мово наша рідна…». У шкільній бібліотеці представлено виставку «Мова – наша гордість».
Сподіваємося, що на все життя залишиться з кожним із нас наша велика любов до своєї рідної мови, до державної мови нашої країни.
Міжнародний день рідної мови в навчальних закладах Роменського району









Свято  Колодія

 Всі знають як святкується російська «Маслєніца», а саме: з блінами та спаленням опудала «зіми»… А чи відомо Вам, українці, які самобутні традиції були у нас в Україні по обидва береги Дніпра? Як святкували та що їли наші прадіди в цей період? Тож, чи знаєте Ви, що тиждень перед Великим постом, на козацьких землях України, красномовно називався «Бабським тижнем», або ж Сиропустом, Пущенням, Масляницею, Масницею, однак найпоширенішою назвою цього свята було Колодій!
Історична довідка:

Ось як описує зрозумілими для росіян термінами свято Масляної (Колодія) на українських землях, ще у далекому 1850 році, себто 167 років тому, видатний український етнограф та громадський діяч М.Маркевич в газеті «ПЕТЕРБУРЖСКИЕ ВЕДОМОСТИ»: «В конце февраля приходит Масляница; женщины волочат колодку, т.е. идут по домам  и привязывают парубкам и дивкам небольшую колодку к ноге, в наказание за то, что не вступили в брак в прошлый Мясоед. Эту колодку можна снять не иначе как за некоторый выкуп; на собраные деньги пируют и вместо блинов московских подают вареники со сметаною; на маслянице это главное блюдо».
      В народі побутувало прислів‘я: «Чекайте вареники, прийде і на вас Масниця»! 
      Крім вареників із сиром наші прабабусі в «бабський тиждень» готували сирники, сирні баби, баби до вершків і ряжанки, смажили налисники з сиром, варили локшину і галушки на молоці, а також робили багато ряжанки, колотухи, розтирачки, молочної каші з гречкою, молочний кисіль ну і безліч інших молочних страв які ще могли вигадати вправні українські молодиці. На Колодій (Масницю) прагнули наїстися «про запас» на цілих сім довгих тижнів весняного Великого посту. Однак Колодій, або ж Масляна у козаків це був період не тільки для того, аби наїстись «про запас» усілякої всячини з молочних продуктів, але й час коли парубки шукали собі пару, тобто вибирали собі наречених. Адже впродовж Великого посту не можна було не тільки їсти м‘ясні та молочні страви, але й заборонялось навіть близько підходити до дівчат. Саме в цей період неодруженим прив‘язували до ноги дерев‘яну «колодку», від того і пішла назва «Колодій». «Колодку» неодруженим парубкам та дівкам мали право прив‘язувати лише одружені молодиці. Це вони з жартами робили впродовж всього «бабського тижня».
    Тож продовж тижня, починаючи з понеділка, заздалегідь домовившись, жінки збиралися в шинку – «щоб поколодкувати», після цього, замовивши наливки, виголошували здравиці (тости) і вітали одина одну. Все це носило жартівливий характер. Дорослих чоловіків та жінок «карали»  за те, що не одружили у цьому році своїх дітей, прив’язавши колодку до лівої ноги, а дівчатам та хлопцям на ліву руку або до пояса…
     Жіноцтво робило складчину  із принесеного сиру, вареників, масла, яєць і горілки. Кожному чоловіку чи парубку, хто на ту пору заходив до шинку, молодиці чіпляли колодку, заздалегідь заготовлену напередодні, за що він мав відкупитися поставивши могорич медовухою чи горілкою та потанцювати з ними…
На Наддніпрянській Україні кожен день святкування Колодія, тобто Масляної, мав свої «іменні наклички».


В понеділок «колодка народилася»,
у вівторок «хрестилася»,
середа – «похрестини»,
в четвер – «помирала»,
в п’ятницю її «хоронили»,
а в суботу «оплакували».
В неділю, останній день Масляної, молодь «волочить колодку»! Співи, музики, танці тяглися аж до опівночі. Почастувавшись, гурт співав: «Чому мені горілочки не пити, коли в мене хорошії діти…».