вівторок, 25 квітня 2017 р.

Чорнобиль – трагедія, яка не має повторитись
      Сплинув 31 рік від тієї дати, коли світ сколихнувся від вибуху на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). І хоча час невпинно віддаляє нас від того трагічного дня, обриси тоді пережитого постають зримо і бентежать наші душі та серця. Аварія на ЧАЕС назавжди увійшла в літопис нашої країни та й усього світу як найбільша техногенна аварія за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, економічним збитком та стала подією великого суспільно-політичного значення.   
      Весь світ кожного року 26 квітня відмічає день пам’яті Чорнобильської трагедії - спомину про катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди записано в літопис людської мужності. У вдячній пам'яті українського народу навічно збережуться імена тих, хто, не вагаючись, став на двобій з розбурханою силою радіації в перші часи після трагедії, захистивши мільйони людей ціною свого життя і здоров’я від можливого ще значнішого ураження.
       Нагадаємо: аварія на Чорнобильській атомній електростанції - екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
        Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 людей були евакуйовані із зон забруднення. Величезний викид радіації зробив Чорнобиль навіки мертвою зоною, забруднив землю, річки та оточуючі території.
       Впродовж минулих років Росія, Україна і Білорусь, а також міжнародні організації, як ООН, Євросоюз, уряди, наукові і громадські організації ряду країн здійснили колосальний обсяг робіт з мінімізації наслідків цієї аварії і вивчення їх впливу на людину та навколишнє середовище. Зусилля багатьох урядів, громадських організацій, науковців спрямовані на пояснення відповідних економічних, соціальних, медичних наслідків трагедії.
    Нині ядерна енергія поставлена на службу людям. Атомні електростанції – важливе і надзвичайно потужне джерело електроенергії в епоху прогресуючого енергодефіциту в багатьох країнах. Виробництво електроенергії на АЕС, за умов їх безпечного, безаварійного функціонування (за оцінками спеціалістів) є найбільш екологічно чистим, порівняно з іншими видами її видобування. Отже, навряд чи можна в наш час знайти рівнозначну альтернативу. Через це в увесь зріст постає складна проблема створити такі системи ядерних енергоблоків, такий їх багатомірний захист, щоб за будь-якого випадкового відхилення від технологічних норм їх експлуатації, чи взагалі за будь-якого непередбачуваного випадку дії на них техногенних, сейсмічних та інших явищ була стовідсотково виключена можливість виникнення катастрофи чи аварії, подібної до Чорнобильської.
      Для радіаційного випромінювання не існує кордонів, від нього не захистить навіть велика відстань від епіцентру аварії. Тож, доля людей не повинна залежати від помилки оператора або конструктивно-технологічної недосконалості бодай найменшого механізму ядерного блока. Чорнобильське лихо цілковито засвідчило, що не можна нехтувати руйнівною силою ядерної енергії, яка здатна за долі секунди знищити життя мільйонів людей і радіаційно забруднити величезні території та зробити їх непридатними як для господарського використання, так і для нормальної життєдіяльності їх мешканців. Проблеми безпечного використання ядерної енергії та надійного контролю над нею повинні стати турботою всього людства.
     Маємо пам’ятати уроки Чорнобиля, щоб не допустити фатальні помилки у майбутньому. Насамперед, Чорнобильська катастрофа показала, що наявність у країні складних і небезпечних виробництв, навіть за найменшої вірогідності аварій, вимагає високого рівня професіоналізму, відповідальності і культури персоналу, своєчасного створення й ефективного функціонування державної системи реагування на техногенні та природні катаклізми.
      Досвід Чорнобиля переконливо засвідчив, що витрати на своєчасні заходи щодо підтримання безпеки виробництва, запобігання аваріям і підготовку до реагування на них значно менші, ніж витрати на ліквідацію їхніх руйнівних наслідків.
    Сьогодні триває ядерна криза в Японії. Недавній аварії після 9-бального землетрусу і цунамі в Японії на АЕС „Фукусіма-1” 11 березня 2011 року була присвоєна така ж ступінь небезпеки, як і Чорнобильській катастрофі - 7. Ця аварія стала другою найбільшою після Чорнобильської. 
      Все повторилося знову: безлюдні зони, біженці, які втратили все. Наслідки ядерного інциденту аналогічні, вони змушують людей всього світу замислюватися про майбутнє.„
     Чорнобиль – трагедія, яка не має повторитися” – під таким гаслом маємо солідаризуватися всі ми, все людство. Безпека людини – найголовніший пріоритет Української держави, а людський потенціал – найвагоміша цінність для суспільства, його розвитку шляхом прогресу і демократії.

неділя, 16 квітня 2017 р.

Матеріали вебінарів від 22 березня 2017

Матеріали вебінарів від 6 квітня 2017

Тема: Фізика.7-8 клас. Робота і потужність електричного струму": типові помилки і методичні прийоми їх запобігання
Відеозапис вебінару

Матеріали вебінарів від 6 квітня 2017

Тема: Фізика. 9 клас. Компетентнісний потенціал нового поглибленого курсу фізики 9 класу: практичні поради щодо його ефективної реалізації

Відеозапис вебінару:
Переглянути презентацію.



Матеріали вебінарів від 20 січня 2017

Тема: Інформатика. 2-4 класи. Алгоритми та їх виконавці

Відеозапис вебінару:


Матеріали вебінарів від 5 квітня 2017

Тема: Інформатика. 2-4 класи. Навчальні проекти на уроках інформатики. Конструювання алгоритмів.
Відеозапис вебінару:

середа, 12 квітня 2017 р.

Сьогодні всесвітній день авіації та космонавтики
       12 квітня 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотованих космічних польотів
     Свято  відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації.
    Цього ж дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення було ухвалене 7 квітня 2011 року на 65 –ій сесії Генеральної Асамблеї ООН і було присвячено 50-й річниці першого польоту людини в космос.
В Україні сьогодні професійне свято тих, хто є дотичним до космонавтики – День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року.
       Свого часу українські науковці зробили величезний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР – від перших польотів у космос до створення й запуску космічного ракетного комплексу "Енергія-Буран".

    Донедавна Україна входила в топ-п’ятірку країн за кількістю космічних запусків, але нині, переважно через брак коштів, втрачає раніше завойовані позиції. Наразі пріоритетним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, участь у реалізації міжнародних проектів.

пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

   Екскурсія     "Первоцвіти"

Ось і настало нарешті довгоочікуване тепло. Усе на очах почало прокидатися від зимового сну. Ліс сам кликав до себе на гостину. Тільки виглянуло сонечко після похмурих днів, ми негайно вирушили в пішу екскурсію на галявину пролісків, що знаходиться поблизу сусіднього села Посад. Перейшовши Роменку, ми побачили на високому пагорбі березовий гай.  Стрункі білокорі берізки весело кивали нам гіллям, ніби вітали  гостей.
   Ліс зустрів нас п’янкими пахощами та щебетом дзвінкоголосих птахів.  Коли ми дійшли до галявини,то завмерли на місці, уражені неповторною красою, що відкрилася нашим очам. Перед нами прямо на землі розкинувся блакитний килим, зітканий майстринею-весною.Пролісків була сила-силенна, і ніхто не наважувався першим ступити на галявину. Ми боялися затоптати бодай одну квіточку.
   Я подумала, як добре, що цей заповідний куточок далеченько від велелюдного міста. Бо безжальні «підприємці» знищили б цю красу, позривавши квіти на продаж, понищивши тендітні блакитноокі проліски.
   Хочеться закликати людей не купувати букети первоцвітів на стихійних ринках. Адже, якщо не буде попиту на весняні квіти, вони не приноситимуть прибуток, а отже і не буде потреби їх зривати.
    Досхочу намилувавшись квітами – а крім пролісків у лісі квітнуть первоцвіти весняні, анемони, ряст, фіалки, зірочки, – ми  повернулися до березового гаю, насмажили сала, напекли картоплі, награлися в квача. Додому верталися стомлені  і кожен ніс із собою величезний букет із гарного настрою й неповторних вражень.  Та жодної зірваної квіточки в цьому букеті не було.
                                Голова шкільного центру «Культура та дозвілля»,
                                                                                                         учениця 11 класу Дешко Яна



         












понеділок, 3 квітня 2017 р.

Запис вебінару по роботі у Репозитарію

Запрошую вас переглянути запис вебінару, який відбувся 29 березня! 
Під час вебінару виступили представники Інституту модернізації змісту освіти та запрошені експерти.
Ви отримаєте достовірну інформацію про процедуру цьогорічного конкурсу та зможете переглянути відео-інструкції для роботи у системі для різних типів користувачів (представник управління освіти, адміністрація ЗНЗ, вчитель) 
Посилання на відео:
Звернення в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти 

Офіційна частина вебінару

Відео-інструкції по проботі у системі

субота, 1 квітня 2017 р.

    АКЦІЯ     "Я ХОЧУ БАЧИТИ ЖИТТЯ!"

      Щороку, у квітні, проходить благодійна акція «Серце до серця. Врятуй життя дитини». Учні Ведмежівської ЗОШ І – ІІІ ст. Роменської районної ради Сумської обл. кожного разу активно долучаються до цього благодійного заходу. Не став винятком і цьогорічний квітень.
       1 квітня Галківська сілька рада   приймала гостей районного фестивалю   "Роменщина сміється" .   Дуже гамірно було у будинку культури, адже, щоб зібрати кошти для благодійності, діти за підтримки батьків, організували проведення ярмарку.   Яких тільки смаколиків не було на столах! А маленькі продавці наперебій рекламували свій товар, намагаючись уторгувати якомога більше грошей , щоб перемогти в неофіційному змаганні між класами. Усі залишилися задоволені: і гості, які за помірними цінами придбали домашню свіжу ароматну випічку, і учні, що зробили свій маленький внесок у велику справу благодійності. Частину виручених  коштів   буде перераховано на допомогу дітям з вадами зору та вирішення проблем забезпечення обладнанням офтальмо-логічних    відділень    дитячих   лікарень України, частину залишено для адресної благодійної допомоги онкохворим дітям.

переглянути всі фото

РОМЕНЩИНА СМІЄТЬСЯ

01 квітня у Галківському сільському будинку культури стартував започаткований цьогоріч на Роменщині районний фестиваль гумору, присвячений Дню Сміху. Фестиваль урочисто відкрили начальник відділу культури Роменської районної державної адміністрації Момот С.В. та Галківський сільський голова Кузьменко Р.В.    У фойє клубного закладу було розгорнуто ярмарку-продаж дитячих поробок, кондитерських виробів, кошти від продажу яких зібрали для акції «Серце до серця». Концертна програма фестивалю була насичена і різноманітна.