вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Учителі зможуть проаналізувати, як їхні учні виконують завдання ЗНО

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували дані про виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання випускниками закладів освіти 2017 року. Дані доступні в розділі «Керівникам навчальних закладів».
Уперше представники закладів освіти матимуть можливість проаналізувати, як виконали те чи інше завдання тесту з кожного предмета їхні учні (інформацію подано в розрізі класів), а також порівняти результати виконання завдання випускниками школи з показниками на рівні району, міста. Для кожного із завдань сертифікаційної роботи вказано відсоток набраних учнями класу (закладу) балів від максимально можливої кількості тестових балів, що могли отримати учні, які проходили тестування з певного навчального предмета.
Надані матеріали допоможуть   проаналізувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу з відповідної теми та скоригувати процес викладання навчальних предметів.
Вхід до розділу «Керівникам навчальних закладів» можливий за логіном і паролем, отриманими від регіонального центру оцінювання якості освіти.

Інформує прес-служба УЦОЯО

Українець стоїть за комп’ютерною революцією, без якої компанії Apple могло б і не бути

Майже 40 років тому український науковець розробив революційну технологію і, фактично, започаткував еру персональних комп’ютерів: без його винаходу компанії Apple могло б і не бути.
Не одразу спаде на думку шукати українське прізвище в національній залі винахідників США - серед більш ніж півтисячі винахідників. П’ять років тому ексклюзивний список поповнили 11 імен. Серед них: Стів Джобс і складне до вимови американцям – Любомир Романків, уродженець Жовкви, Львівської області, провідний сьогодні науковець компанії Ай-Бі-Ем, вчений електро-хімік, винахідник тонкоплівних магнітних головок для запису інформації, що уможливило появу жорстких дисків та персональних комп’ютерів. ​
Сьогодні видатному винахіднику – 86 і він повен сил та енергії, і зустрічаємо ми його на щорічній конференції електро-хіміків, на яку раз на рік для обміну ідеями з’їжджаються кращі найковці планети. Любомир Романків тут як рок-зірка, тільки у сфері технологій. Знають його усі.

субота, 28 жовтня 2017 р.

День визволення України від фашистських загарбників

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше село, місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

27 жовтня - День пам’яті – 80 років із часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох

«Урочище Сандармох у Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія стало місцем поховання для в’язнів Соловецьких таборів, яких знищували на материку, а також в’язнів Біломорсько-Балтійського каналу. 27 жовтня, 1–4 листопада 1937 року тут було розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Про урочище Сандармох як могильник НКВС стало відомо 1997 року, коли на базі архівних матеріалів його розшукав дослідник і правозахисник з Петрозаводська Юрій Дмітрієв разом із головою «Меморіалу» з Петербурга Веніамином Іоффе. Усього на цій території виявлено 236 розстрільних ям».

Основні закони постійного струму - всі формули в одній таблиці!

пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.


Тиха революція у сфері енергетики

Тиха революція у сфері енергетики: інновації, що зароджуються в Україні та визнаються у світі
Нещодавно стало відомо, що нагороду Bright Award 2017 року і премію розміром 100 тисяч доларів від Стенфордського університету за значний внесок у глобальне збереження довкілля отримає український проект.
Неприбуткова організація Greencubator, заснована у 2009 році братами Андрієм і Романом Зінченками, реалізує кліматичні, освітні, соціальні та медійні проекти, спрямовані на популяризацію та розкриття можливостей відновлюваної енергетики.

Що заважає простим українцям виробляти власну енергію та розпоряджатися її використанням, які енергетичні інновації зароджуються в Україні та чому вони рухаються за кордонпро це та інше брати Зінченки розповіли в ексклюзивному інтервю «Голосу Америки», яке входить до серії «Українці – історії успіху».

четвер, 5 жовтня 2017 р.

СВЯТО ВРОЖАЮ


  Цікава, різноманітна країна загадкових овочів. Її ви не знайдете на географічній карті.


 


 


                          



середа, 4 жовтня 2017 р.

Всесвітній тиждень космосу


6 грудня 1999 року Генеральна Асамблея проголосила період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу, з тим щоб відзначати той внесок, який вносить космічна наука та техніка у поліпшення добробуту людини. Зазначені дати воскрешають в пам’яті такі події, як запуск 4 жовтня 1957 року першого штучного супутника Землі «Супутник I» і вступ в силу 10 жовтня 1967 року Договору про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору.
Вперше ідея заснувати Світовий тиждень космосу виникла на 3-й Всесвітній конференції ООН з космосу. На цьому форумі делегація Марокко висунула пропозицію про проголошення 20 липня Всесвітнім днем космосу, приурочивши цю дату до дня висадки експедиції США на Місяць.
Пропозиція Марокко була сприйнята дуже неоднозначно. Більшість делегацій висловилися на підтримку ідеї проголошення спеціального Всесвітнього дня космосу. Проте сама дата викликала широку дискусію.
Російська делегація, підтримавши в принципі саму ідею, тим не менш, не могла погодитися з датою 20 липня, тому що вона не цілком коректна і справедлива з історичної точки зору. На думку російської делегації, космічна ера в історії людства почалася 4 жовтня 1957 року, коли СРСР вперше в світі здійснив запуск першого штучного супутника Землі. З урахуванням цієї аргументації російська делегація внесла поправку до марокканської пропозиції, і запропонувала 4 жовтня в якості дати Всесвітнього дня космосу. Росію активно підтримали Білорусія, Казахстан, Узбекистан, Китай, Індія, Куба, ПАР і ряд інших країн.
Деякі інші країни внесли зустрічну пропозицію - відзначати цю дату 10 жовтня, коли набув чинності Договір по космосу. А представник ФРН навіть запропонував передати це питання для опрацювання до Комітету ООН з космосу.
У розпал дискусії несподівану пропозицію вніс делегат Ірану. Він запропонував святкувати не Всесвітній день космосу, а Світовий тиждень космосу, який можна було б почати 4 жовтня і закінчити 10 жовтня.
Така несподівана пропозиція знайшла підтримку у більшості країн, в тому числі, і у Росії, бо вона спиралася на дві важливі для неї дати. Це запуск першого штучного супутника Землі і набуття чинності Договору з космосу, який був розроблений з ініціативи СРСР. Пропозиція про Всесвітній тиждень космосу була підтримана учасниками конференції одноголосно.

понеділок, 2 жовтня 2017 р.