середа, 27 грудня 2017 р.

ІІ Міжнародний Інтернет-марафон

"Досвід успішних реформ естонської й фінської освіти для України. Європейський контекст"!

Чи може Україна взяти для себе частину досвіду і тих поступових кроків, які пройшла Естонія?

НОВОРІЧНІ СВЯТА В НАШІЙ ШКОЛІ

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес.
27 грудня чарівне дійство завітало до учнів Ведмежівської школи. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті , подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів.
 Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення солодких подарунків дітлахам .


Для учнів 7-11 класів школи був організований Новорічний вечір. Діти з задоволенням грали, співали, танцювали, показували новорічні сценки.
Свято пройшло в добрій, дружній атмосфері.

Більше фото

І GeoGebra 5.0 для вчителів математики. Алгебра

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ МАТЕМАТИКИ: GeoGebra 5.0 для вчителів математики. Алгебра: Шановні колеги! Пропоную вашій увазі мій посібник.  Ракута В. М. GeoGebra 5.0 для вчителів математики. Алгебра: Навчальний посібник. – Че...

Як бути класним учителем:

Загальношкільний конкурс «Краща новорічна класна кімната»


26 грудня 2017 року в нашій школі пройшов конкурс «Краща новорічна класна кімната».
Усі учні активно і творчо підійшли до прикрашення класних кімнат.
Кожний клас вирізнявся оригінальністю та фантазією. Новорічні класні кабінети були прикрашені виробами ручної роботи: казковими візерунками з витинанок на вікнах, вітражами, ялинками з паперу, фольги, книжок та сніжинками, зробленими в техніці квілінгу, святковими новорічними композиціями. Дуже яскравими залишилися враження від побаченого.
Детальніше

неділя, 24 грудня 2017 р.

У чужому сідлі: як у київських школах всі помінялись ролями

Тому тринадцять київських шкіл придумали і вирішили провести хакатон. Себто поміняти всіх учасників навчального процесу місцями: сьогодні дітей вчитимуть діти, а вчителі після уроків робитимуть “домашку”, завтра роль вчителів візьмуть на себе батьки. Потім усі разом зберуться, щоб обговорити досвід і змінюватися на краще.

вівторок, 19 грудня 2017 р.

Подарунки від Святого Миколая.


З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая
З самого ранку до дітей завітав Святий Миколай. За традицією він прийшов з подарунками. Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися.

субота, 16 грудня 2017 р.

Міжнародне тестування PISA-2018: чого чекати?


Як проходить тест?

Тест будуть проходити не усі школярі, а обрані за допомогою спеціального алгоритму експертів PISA. Це буде рівна кількість 15-річних учнів як із сільських та міських шкіл, так і зі спеціалізованих ліцеїв. При цьому йдеться не про весь клас, а про певну кількість учнів від кожної школи. Вони здаватимуть тести із трьох предметів: читання, математики та природничих наук, а також із одного предмету, який становить фокус дослідження (минулого разу зосередились на вирішенні проблем та фінансовій грамотності). Протягом двох годин учні відповідають на запитання, які стосуються певної життєвої ситуації. Крім цього, учні та директори шкіл заповнюють анкету про шкільну систему та навчальне середовище загалом. Це дає змогу зрозуміти, наскільки діти долучаються до навчального процесу, який вплив на них має школа, вчителі, батьки.

вівторок, 12 грудня 2017 р.


STEM и STEAM — проекти в школі.

Як прищепити учням навички мислення вищого рівня — аналіз, оцінювання, створення нових знань? Вузька предметна спеціалізація не дає для цього достатніх можливостей. Ці протиріччя вирішують міжпредметні STEAM-проекти! Дізнайтеся, як ідея створення проекту надихає учнів та як учень стає одночасно конструктором, інженером та дизайнером.

пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Паличка-рятівниця: мобільні додатки для педагогів та учнів


Як оптимізувати навчальний процес та зробити його ще більш цікавим та креативним? Допоможуть мобільні додатки.
Google ClassroomБезкоштовний сервіс для навчальних закладів, некомерційних організацій та користувачів особистих акаунтів Google:
– дає можливість створювати курси, а також призначати й перевіряти завдання;
– економить час, спрощує організацію навчального процесу та комунікацію з учнями чи студентами.

Ухваленню закону про протидію домашньому насильству присвячується ! #НеБийДитину


четвер, 7 грудня 2017 р.

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ-ФЕСТИВАЛЮ «ПЕРЛИНА FEST» ЗБАГАТИЛИ КУЛЬТУРНУ СПАДЩИНУ РОМЕНЩИНИ

Учні нашої школи, які також є  вихованцями Великобубнівської сільської дитячої музичної школи стали учасниками ІІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest»
Конкурс під гаслом «Творчість заради майбутнього»відбувся у Колонній залі Київської міської державної адміністрації за сприяння Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Української асоціації районних та обласних рад» та Київської міської державної адміністрації.
Конкурс зібрав близько тисячі юних учасників з усієї України і показав усю культурну різноманітність України, увібравши самобутність традицій, що передаються від покоління до покоління.
У пісенному конкурсі успішно виступив Назар Плужник. У танцювальному конкурсі Дипломи ІІ ступеня отримали:   Анастасія Лукаш, Діана Баляба,  Диплом ІІІ ступеня – Вікторія Федько.
Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко побажала всім учасникам невичерпної енергії, прекрасних виступів, гарного настрою, яскравих вражень, а фестивалю – подальшого процвітання на благо України.

середа, 6 грудня 2017 р.

День збройних сил України



День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час. Воно з'явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. І після того, День збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня
У нашій школі пройшли військово-патріотичні змагання між учнями 9 – 11 класів, присвячені Дню Збройних Сил України. У змаганнях хлопці продемонстрували навички володіння зброєю (збирали та розбирали м'ясорубку) , свої фізичні здібності та навички військового господарювання, а саме: вміння чистити картоплю та пришивати ґудзики. Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни.

Перший сніг


     

 Перший сніг цього року випав зовсім несподівано. Погода з ранку стояла похмура . З неба стали зриватися великі сніжинки. Ми й озирнутися не встигли, як їх стало багато. Вони падали на шкільне подвір’я та майже не танули, тому що надворі було холодно.
      Десь за годину все навколо вже побіліло, а перший сніг все йшов та йшов. Неначе великі білі «мухи» кружляли у повітрі.
Учні молодших класів  висипали надвір та стали завзято стрибати по білому снігу, грати в сніжки, діти бігали та кричали: «З першим снігом!». І кидали один в одного сніжками, а грудки відразу розсипалися. Бо перший сніг ще не мерзлий, він м'який та легкий.
 




 

вівторок, 5 грудня 2017 р.

Яким буде наступне покоління дітей

Вже за п’ять років, якщо вірити теорії поколінь, до школи підуть зовсім інші діти. «Цифрове» покоління замінять ті, кого називають «дітьми смартфонів», Google babies, поколінням «дзен» та «альфами». Кризовий психолог і трансформаційний тренер Олена Любченко пояснює, якими вони будуть.
Що на них вплине?
Автори теорії поколінь стверджують, що діти, які почали народжуватися 3-4 роки тому, і ті, що прийдуть у світ у найближчі 15 років, складуть одне покоління. Тобто, «альфи» — це народжені орієнтовно у 2015-2035 роках.
Вчені вважають, що на їхнє становлення та розвиток великий вплив матимуть соцмережі. Адже нині батьки часто заводять малюкам особисті сторінки раніше, ніж вони навчаться говорити й писати.
Планшети та смартфони стали настільки звичними, що батьківські гаджети потрапляють навіть до рук немовлят. Тож інтернет для «альфи» — це навіть не «цікавинка» батьків, як було для «цифрових», а просто доступна іграшка.
Також на наступне покоління вплинуть відкриття та винаходи, що були зроблені за останні п’ять років, але масово охоплять планету трохи згодом. Це можливість редагування генома, поява 3D-принтерів та роботів, що самонавчаються.
Отож, для покоління Альфа всі і все у світі будуть поєднані, незалежно від того, де знаходяться географічно. У їхньому світі змінювати можна буде все, навіть людський організм. А речі можна буде роздрукувати «з нічого».

понеділок, 4 грудня 2017 р.

Проект «Вчимося жити разом»

          Метою проекту «Вчимося жити разом» є розвиток життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Проект сприятиме позитивній адаптації дітей у соціальному середовищі загалом. Важливий він також з огляду на інклюзивну освіту. 
          Тренінговий курс «Вчимося жити разом» впроваджується на всіх рівнях освіти у рамках уроків-тренінгів з основ здоров’я 1-9 класів та у виховній роботі в старшій школі.