пʼятниця, 22 червня 2018 р.

В чому українці перші в світі?

1. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення. 
2. Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р. 
3. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг). 
4. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу. 
5. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині. 
6. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.). 
7. Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою. 
8. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові. 
9. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки. 
10. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі. 
11. Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою. 
12. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м. 
13. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта. 
14. Український «Південмаш» (м. Дніпро) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт». 
15. Першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі. 16. Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США. 17. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи. 
18. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області. 
19. Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців. 
20. Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав, що вони геніальні і порівняв Катерину Білокур з відомою всьому світові художницею Серафін Луіс.

Більше тут: https://willbeua.com/interesting/v-chomu-ukrayintsi-pershi-v-sviti_3234/
© Все буде Україна

пʼятниця, 15 червня 2018 р.

Всім учням бажаємо незабутніх канікул!!!

       Так швидко промайнули 14 днів оздоровлення дітей в пришкільних таборах і настав час прощатись. Протягом червня учні змістовно та весело відпочивали. Кожен день, як барви веселки, був веселим, цікавим, наповненим новими зустрічами, новими враженнями, розвагами та екскурсіями.
     А розпочиналося все 29 травня. Гамірно й весело було у Ведмежому цього дня ,бо гостинно відчинив двері для вихованців пришкільний табір з денним перебуванням «Веселка», у якому налічувалося 35 дітей. Святково вдягнені, усміхнені, сповнені енергії вишикувалися «таборяни» на першу лінійку.
Робота табору розпочалась з урочистого виносу прапору України та виконання Гімну нашої держави. Усі учні були поділені на 2 загони: «Водограй» і«WI-FI». З вітальним словом до малечі звернулася директор школи Самойленко Людмила Миколаївна і побажала приємного, цікавого дозвілля. Наголосила про необхідність дотримання правил безпечної поведінки, бо найголовніше – це гарно відпочити, набратися сил та з гарним настроєм і приємними враженнями зустріти перші дні літніх канікул.
Зі словами привітання виступила начальник табору О.І.Вишневецька. Вона ознайомила дітей з планом роботи табору, розпорядком дня.
   

  На святі панував піднесений, веселий настрій, діти декламували вірші, співали пісні, виконували танці.
Кожний наступний день приносив щось цікаве й незабутнє. Так, наприклад, 1 червня за шкільною традицією відзначили День захисту дітей. Свято розпочалося з урочистої лінійки, а далі на дітей чекали різноманітні заходи:мулюблений конкурс школярів – малюнки на асфальті «Мрії дитинства», оформленння дерева прав дитини та тематичного куточка «Перше червня – наше дитяче свято», круглий стіл на тему «Права дітей в Україні» , конкурс знавців права «Чи знаєш ти свої права».
     Приємно зазначити, що свято пройшло у щирій та дружній атмосфері, а присутні отримали багато позитивних емоцій .
     Запам’ятався і День спорту, бо окрім рухливих ігор та спортивних, відбувся товариський футбольний матч з вихованцями пришкільного табору Рогинської ЗОШ І – ІІІ ступенів. При проведенні заходів був присутній медичнийпрацівник місцевого ФАПу.
    Табір працював лише до 15 червня, але в план роботи були включені заходи, приурочені Деню скорботи і вшанування пам'яті жертв війни та Дню Конституції України.
     Однією з яскравих та позитивних сторінок відпочинку в пришкільному таборі «Веселка» стали екскурсії .
   З метою розширення знань учнів про життя і творчу діяльність відомого письменника, талановитого кінорежисера Олександра Довженка вихованці відвідали його літературно-меморіальний музей у м. Сосниця Чернігівської області. З цікавістю діти оглядали літературну експозицію музею, паркову композицію «Юний Сашко», реставровану садибу-музей, Усе, починаючи з двору, батьківської хати, тину, криниці відновлено в такому вигляді, як описано у бібліографічній повісті «Зачарована Десна». У кінозалі музею учні подивилися один із перших художніх фільмів геніального кінорежисера .
     Незабутньою була й поїздка до Менського зоопарку, яка відбулася 7 червня. Під час екскурсій діти мали змогу: зробити селфі з левом; посміятися з бабуїна; зайшовши до тераріуму, поринути в атмосферу тропічних лісів Амазонії; на яву побачити тварин, про яких читали в книжках і чули з розповіді вчителя біології. Діти з зацікавленням спостерігали за звичками тварин, пригощали їх улюбленою їжею.
     Подорож до Менського зоопарку відбулась завдяки фінансовій підтримці ТОВ "Урожайна країна» . Тому хочеться висловити особливу подяку керуючому Галківським відділенням ТОВ "Урожайна країна» В.М.Зінченку , який відгукнувся на прохання адміністрації школи .

Дякуємо спонсрам, що подарували дітям нагоду побувати в нових для них місцях!!!

четвер, 14 червня 2018 р.

Левеня - 2018: підсумки


В останній тиждень травня в школу надійшли результати участі учнів у міжнародному конкурсі юних фізиків "Левеня - 2018". Всього в 2017-2018 навчальному році в конкурсі взяло участь 13 учнів школи.  Всі учні конкурсу отримали сертифікат учасника, а за найкращі результати - сертифікати відмінного (Плужник Назар - 8 клас) та  доброго рівня ( Дешко Р., Піліпей А., Федько В. - 7 клас, Іщенко І. -8 клас).



Вітаємо учнів школи.

пʼятниця, 1 червня 2018 р.

Про стан готовності до роботи в новій українській школі

Всеобуч освітян на місцях з питань підготовки закладів загальної середньої освіти до впровадження Нового державного стандарту початкової школи з 1 вересня 2018 року триває
Учасниками чергової кущової наради на базі Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені П.І. Калнишевського Роменської міської ради стали 95 осіб із числа керівників, методистів та головних бухгалтерів органів управління освітою, директорів закладів загальної середньої освіти та учителів початкових класів, які працюватимуть з першокласниками, Роменського району та міста Ромни.
Куратор освітньої галузі Сумщини Вікторія Гробова максимально інформувала присутніх щодо особливостей практичної реалізації сучасного освітнього простору, проблемних питань, що виникають при підготовці закладів освіти до роботи в умовах Нової української школи, розповіла про актуальне обладнання для початкової школи, представлене на виставці в місті Одеса «Арсенал ідей для Нової української школи» під час проведення Всеукраїнської наради під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.
Обговорено в рамках заходу також порядок використання субвенції з державного бюджету місцевим для створення нового освітнього середовища для першокласників, порядок отримання та передачі закладам освіти ігрових наборів LEGO Play Box та Six Bricks, які в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation область отримає 25 червня 2018 року.