середа, 30 січня 2019 р.

Незвична шкільна фізика


Незвична шкільна фізика -11 YouTube-лекцій для школярів, закоханих у фізику та космос. Українською мовою 

Чорніше чорного

Vantablack (вимовляється як „вантаблек”) – матеріал з вуглецевих нанотрубок, найчорніший з відомих матеріалів ⬛️. Поглинає 99,965 % випромінювання (видимого світла, мікрохвиль та радіо­хвиль).
Цікава реакція людського ока 👁 на Vantablack: завдяки майже пов­ній відсутності відбитого світла, людина сприймає його не як чорний предмет, а як ніщо, як провал у безодню 🕳.

За матеріалами  Колосок

пʼятниця, 4 січня 2019 р.

ОСВІТЯНИ РОМЕНЩИНИ ВПЕВНЕНО КРОКУЮТЬ ШЛЯХОМ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Вчитель Нової української школи – носій суспільних і освітніх змін, активний учасник і провайдер реформ у системі освіти


«Настав час змінити підхід вчителя до навчання учнів, запропонувати дітям іншу модель, яка зробить з них не стільки «знаючих», скільки думаючих і мислячих, як того вимагають сучасні реалії», – зазначила начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації ОЛЕНА ШАПОВАЛОВА, відкриваючи районну педагогічну (не)конференцію «Освіта ХХІ століття. Професійне перезавантеження», яка відбулася на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Голова Роменської районної ради ВІКТОР ПЕРЕВАРУХА, вітаючи учасників заходу, відзначив, що реформування освіти перебуває у центрі уваги професійної спільноти педагогів, широких кіл громадськості, має високий рівень підтримки в державі, а освітяни Роменщини крокують в ногу з вимогами часу й активно прагнуть змін та професійного зростання.

Понад 200 педагогів взяли участь у роботі тематичних локацій, які проводили експерти: Людмила БІРЮК, Дарина БУРКА, Валентина ЗАВАДЬКО, Сергій ЛАВІРКО, Ольга ЛОБОДА, Світлана ШЕВЧЕНКО, Тетяна ШЕЯН.

Вчителі практично закріпили знання з використання хмарних сервісів в освіті, QR-кодів у навчанні, технології мейндмеппінгу, основних принципів медіаграмотності як важливої компетентності сучасного вчителя, організації розвивального середовища на території закладу освіти, засад збереження психоемоційного здоров’я учасників освітнього процесу.

Обговорення проблематики (не)конференції відбулося під час панельних дискусій, у яких взяли участь усі бажаючі поділитися досвідом та знаннями.

Дискусійний формат (не)конференції дав змогу відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці та розв’язання спільних задач.

Участь у районній педагогічній (не)конференцію «Освіта ХХІ століття. Професійне перезавантеження»

Експерт у локації №1 "Хмарні сервіси в освіті".

     2019-й має стати роком розвитку та зростання для усіх сфер від школи та закладів профосвіти до вишів і наукових установ — кожна із них отримала місце у 10-ці основних пріоритетів Міністерства освіти і науки на наступні 12 місяців. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час підсумкової прес-конференції «Робота МОН: підсумки 2018-го/візія 2019-го», яка відбулася у креативному просторі Fedoriv Hub, що в Києві.
І одним із напрямків  є  -  Діджиталізація освіти: Інтернет та комп’ютери в сільські школи
2019-го у тестовому режимі має запрацювати Національна освітня платформа, де розвиватиметься цифрова освітня екосистема. Зокрема, на ній розміщуватимуться справжні електронні підручники з віртуальними 3D-матеріалами, які вчителі зможуть компонувати на свій розсуд, скани підручників для завантаження, інтерактивні лабораторії, віртуальні музеї, форуми для спілкування вчителів, системи менеджменту освіти.
 
Ну як вам діджиталізація? Скажите "Опустись із хмар  на грішну землю" Але я, навпаки, запрошую Вас на "освітні хмари", бо діджиталізація  означає переведення інформації у цифровий формат для подальшого використання на сучасних елетронних девайсах.
Пропоную онайомитися із LearningApps.org , що  є  сервісом Web 2.0 для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів.

Що пропонує проект  «Інтерактивне навчання»?

Зразок контрольної роботи

Проект «МІЙКЛАС-ефективний допоміжний інструмент для шкільної освіти»
Презентація 3
Приклад презентації з використанням вправ, створених в LearningApps.org (скріни)