Цікаво і наглядно про науку – не обов’язково дорого і складно. Експерименти не потребують спеціальної підготовки і дорогого обладнання. Більшість компонентів точно є у кожного вдома.
Учні Ведмежівської гімназії полюбляють експерементувати на уроках фізики, залюбки займаються виготовленням фізичних приладів, проводять цікаві експеременти.
Тема: Виготовлення найпростішого оптичного пристрою.
Обладнання: картонна коробка, напівпрозорий папір (пергамент, калька), канцелярська кнопка, клей, ножиці, свіча (одна на клас).
Теоретичні відомості
Камера обскура (латинню camera перекладається як кімната, а obscurа — темна) – це світлонепроникна коробка з невеликим отвором у стінці і екраном (матове скло або калька) на протилежній стороні.
Така камера була відома давно, і її використовували митці та художники в своїй роботі.
Принцип її дії такої камери надзвичайно простий: промені світла, відбиті від об’єкта, проходять крізь малий отвір закритої коробки і падають на протилежну стінку – екран, на котрому формують перевернуте зменшене зображення.
Сконструювати камеру не важко. В дерев’яній або картонній коробці слід випиляти одну стінку, і закріпити замість неї матове скло або напівпрозорий папір (кальку). Навпроти екрану зробити маленький отвір. Тепер якщо поставити недалеко перед отвором лампу (яскравий об’єкт), то на матовому склі побачимо її перевернуте зображення. Із зменшенням розміру отвора буде збільшуватися різкість зображення і, водночас, падати його яскравість.
Перш ніж розпочати виготовлення Камери-обскури, ми приготували необхідні матеріали: картонну коробку, напівпрозорий папір (кальку ), клей, ножиці, канцелярську кнопку.
Перш ніж розпочати виготовлення Камери-обскури, ми приготували необхідні матеріали: картонну коробку, напівпрозорий папір (кальку ), клей, ножиці, канцелярську кнопку.
Експеримент
1. Візьміть картонну коробку й виріжте в одній із її стінок невелике віконце для екрана (рис. 2).2. Завершіть виготовлення задньої стінки камери-обскури, заклеївши віконце калькою (рис. 3).
3. На протилежяііг стїящ коробки: за Допомогою канцелярської кнопки зробіть отвір діаметром приблизно 1 мм (рис. 4). Найпростіша камера-обскура готова!
4. У затемненому приміщенні наведіть камеру на запалену свічу й отримайте зображення полум'я на екрані.
5. Роздивіться зображення. Зверніть увагу на те, яким є це зображення: прямим чи перевернутим, збільшеним чи зменшеним, чітким чи розмитим.
6. Опишіть одержане зображення.
Рультати експеременту
За метріалами http://www.edufuture.biz/index.php?
Немає коментарів:
Дописати коментар